Zastupitelka
Mgr. Anna Knoflíčková

Jmenuji se Anna Knoflíčková a od narození žiji ve Strážku. Ve svých 52 letech kandiduji poprvé, oslovena jsem byla několikrát, o založení kandidátky nezávislých jsem přemýšlela již v minulém období.
O tom, že jsem mnoho let aktivně zapojena do
činnosti obce, nemusím část občanů informovat.
Pro ty, co mě neznají, si dovolím zmínit, že jsem pomáhala občanům, kteří se na mě obrátili, předkládat k projednání zastupitelům různé požadavky či dotazy. Uměli jsme společně navrhovat, projednávat a hledat s představiteli obce řešení, mnohdy jsme pomohli při úředním vyjednávání nebo se zapojili i do manuální práce při akcích (lze uvést např. sanace svahu Pod Barborkou a likvidace černé skládky, odstraňování škod a opravy majetku obce po povodních a přívalových deštích, bezpečnost a opravy komunikací Ke mlýnu a Nad školou, vybudování dětského hřiště aj.) Spoluprací se členy zastupitelstva se pak podařilo realizovat mnoho akcí, které nám pak zlepšily život v místě bydliště.

Zásadní a nejdražší komoditou pro dobrou samosprávu obce jsou informace, a to ucelené, pravdivé a nezkreslené, ty jsou podkladem pro správná rozhodování. O zlepšení informovanosti o věcech veřejných směrem k občanům jsem se rovněž snažila.
K rozvoji obce jsem přispěla svojí prací ve spolcích, v mládí v lyžařském oddílu TJ Strážek, vedla jsem děti v místní organizaci Orel, pořádala lyžařské závody, v současné době organizuji akce se Spolkem rodičů (např. dílničky, plesy, karnevaly, masopust).
Protože mi není jedno, jak obec vypadá, starám se o údržbu zeleně a čistotu v místní části, kde bydlím. Pro obec ostatně pracuji devět let jako statutární zástupce příspěvkové organizace, ze školy malotřídního typu jsem vytvořila regionální školu s jasnou koncepcí a vizí úplné devítiletky, nárůst počtu žáků ze 75 na 119 je toho důkazem. Místní školu jsem od doby jejího úpadku a hrozby částečného uzavření přivedla ke stabilitě, profesionální úrovni a ekonomické soběstačnosti s velkou finanční částkou v rezervním fondu. Je významné, že jsem úspěšné získávala dotační prostředky v řádech milionů na investice do zanedbaného technického stavu obecní budovy, do modernizace a vybavení školy.
Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu, fakultu pedagogickou, profesní život jsem zaměřila na školství a sociální oblast.
Pracovala jsem v pozicích učitelka, ředitelka Domova pro seniory Mitrov, ředitelka ZŠ a MŠ Strážek. Učila jsem v základní škole v Dolní Rožínce, většinu profesního života však pracuji pro školu ve Strážku. Jsem zapojena do projektů na krajské úrovni např. v kabinetu cizích jazyků v projektu SYPO se zaměřuji na lektorskou činnost. Podařilo se i zapojení do mezinárodní spolupráce v projektu Interreg Rakousko - Česká republika, pro propagaci obce i školy jsem letos na jaře realizovala online hospitace pro rakouské školy, s podporou MAP Bystřice n. P. se podařilo natočit videoprezentaci obce a školy, jenž je veřejně dostupná (je na webu školy).
Několik roků jsem členem řídícího výboru MAP rozvoje vzdělávání ORP Bystřice n. P., podílím se na zpracování strategických plánů rozvoje, které jsou zásadními dokumenty pro žádosti o dotace z evropských fondů. Umím administrovat žádosti o dotace z prostředků EU, IROP, SZIF, Fondu Vysočiny aj., zde bych zmínila aktuálně v dubnu úspěšně podanou dotační žádost přes SZIF na vybavení kmenových učeben základní školy.
Obsazení radnice má být týmem lidí, který bude schopen společně a vstřícně jednat s občany. V nadcházejícím náročném období budeme muset s péčí řádného hospodáře rozdělit obecní rozpočet, přitom zřizovat jedinou příspěvkovou organizaci (školu) v době zdánlivého konce epidemie covid a na začátku další pohromy, zdražování energií, potravin a běžných provozních nákladů, které se týká nás všech. Ráda bych se věnovala oblasti školství, také podpoře seniorů, zdravotně postižených občanů a dotační politice obce.